Konto bankowe jako sposób na oszczędzanie i nie tylko

Konto bankowe jako sposób na oszczędzanie i nie tylko

10 listopada 2020 Wyłączono przez Przybyła

Posiadanie przez jedną osobę, dwóch niezależnych kont bankowych, może zostać przez wielu odebrane jako szczyt snobizmu i zupełnie niezrozumiałą inwestycję. Chybiony wkład, który owszem, można uznać za coś wartościowego tylko wówczas kiedy zarabia się naprawdę dużo. Czemu niby miało by służyć drugie konto bankowe?

Dwa konta  mogą okazać się jednak nieocenione, kiedy człowiek poważnie myśli o swoich oszczędnościach. I choć impulsem do założenia drugiego, jest zazwyczaj nadmiar środków pieniężnych, to nic nie stoi na przeszkodzie aby “niedomiar” funduszy również stał się dobrą  przyczyną do wdrożenia tego pomysłu i skorzystania z dobrodziejstw jakie oferuje drugie konto bankowe.

Dlaczego dwa konta bankowe są lepsze niż lokaty

Można spierać się czy dwa konta  pozwalają  zaoszczędzić więcej środków niż oferowane przez banki lokaty terminowe czy też dobrze zorganizowane, jedno konto bankowe. Warto jednak pamiętać, że lokata, w odróżnieniu od kont, nie zakłada wypłacenia zaoszczędzonych tam środków przed ustalonym terminem, ponieważ może to przynieść straty. Dla niektórych, ten zasadniczy aspekt stanowi często poważną wadę.

W przypadku lokat, warunkiem koniecznym do jej założenia, jest często  aktywne konto bankowe, co generuje dodatkowe koszty związane z inwestycją w drugi produkt.

Ponadto lokaty, w przeciwieństwie do kont, nie uwzględniają tzw. “wpłat uzupełniających”. Co oznacza, że klient nie ma możliwości powiększania kapitału, który został pierwotnie na lokatę wpłacony.

Co jeśli oszczędzanie nie jest naszym głównym celem?

Warto zastanowić się nad sensem prowadzenia dwóch kont bankowych w przypadku kiedy oszczędzanie nie stanowi naszego priorytetu.

Dwa konta  potrafią przynieść wiele korzyści i okazać się niezwykle pomocne w sytuacji kiedy jedno konto bankowe  jest chwilowo “niedysponowane” w wyniku np. prac serwisowych. Wówczas  człowiek dysponujący drugim kontem może zrealizować ważną dla niego transakcję, mimo napotkanych przeciwności.

Prowadzenie drugiego konta może służyć jako miejsce kumulacji środków przeznaczonych na tzw. “drobne przyjemności” i niekoniecznie stanowić wyraz przemożnej chęci oszczędzania a wyłącznie świadomego wydawania własnych, ciężko zarobionych pieniędzy.

Podsumowanie

Posiadanie dwóch kont stanowi dobre rozwiązanie dla wszystkich tych, którzy chcieliby trochę zaoszczędzić. Zwłaszcza, że system lokat terminowych niesie ze sobą pewne ograniczenia, które nie każdemu mogą przypaść do gustu.

Co więcej, nawet jeżeli oszczędzanie nie stanowi wyznaczonego przez nas celu, środki kumulowane na drugim koncie, mogą stanowić ”drugą linię” wydatków i przyczynić się do lepszej organizacji naszego kapitału.

Jak widać drugie konto bankowe online https://rachunekwbanku.pl/konta-bankowe/, potrafi przynieść potencjalnemu użytkownikowi, wiele korzyści.