AMD Ryzen- dlaczego warto wybrać te procesory?

AMD Ryzen- dlaczego warto wybrać te procesory?

21 października 2021 Wyłączono przez Przybyła

W ostatniej dekadzie rynek procesorów był bardzo konkurencyjny. Oprócz Intela, ARM i Qualcomm znajduje się również AMD Ryzen, który miał swój debiut i okazał się wielkim sukcesem, lecz uznawany jest dopiero za początek. Od momentu premiery firma AMD niestrudzenie pracowała nad poprawą i zwiększeniem wydajności procesorów dla konsumentów, którzy skupiają się zarówno na grach, jak i innych przeróżnych zadaniach. Jako nowy gracz na rynku, AMD robi falę wypuszczając na rynek kolejne swoje nowe procesory. Obecnie ma różne modele, które walczą o najwyższe miejsca w benchmarkach. Dzięki zastosowaniu wielu zaawansowanych technologii, procesory AMD Ryzen oferują niezrównaną wydajność w realizowaniu wielu różnego rodzaju zadań. Jest to nowy poziom wydajności.

Nowy poziom wydajności sprzętu

Nowe procesory AMD Ryzen zostały zaprojektowane tak, aby zapewnić wystarczającą wydajność, aby sprostać wymaganiom każdego gracza, profesjonalisty lub amatora. Widać to po tym, że są gotowe na VR i oferują aż 16 rdzeni. Wysoka wydajność procesorów AMD Ryzen pozwala osobom posiadającym przeciętny komputer, grać między innymi w najbardziej wymagające gry. Jest to jedno z najbardziej ekscytujących nowych osiągnięć w sprzęcie PC, które pojawiły się od dłuższego czasu i pokazuje, jak daleko zaszliśmy i niesamowitą przyszłość, która jeszcze nas czeka. Sprzęt ukierunkowany jest na płynność działania gier co jest istotnym czynnikiem w odniesieniu do wysoce wydajnych procesorów. Warto jednak pamiętać, że seria Ryzen nie powstała tylko i wyłącznie do obsługi gier. Dzięki 8 rdzeniom i 16 wątkom, procesory takie jak Ryzen 1700X pozwalają użytkownikom na prowadzenie rozgrywek w rozdzielczości HD oraz wyższej. Wszystko to można osiągnąć przy jednoczesnym kodowaniu, transmitowaniu gier na żywo bądź też wykonywaniu innych zadań wymagających znacznej mocy obliczeniowej procesora. Ryzen osiąga znakomite wyniki sprzedaży także ze względu na stosunek ceny do wydajności, szczególnie biorąc pod uwagę oferowaną liczbę rdzeni i wątków.

Dlaczego wybrać AMD?

Moim zdaniem głównym powodem wyboru AMD Ryzen na inne procesory, jest jego stosunek ceny do wydajności. Oferuje konkurencyjną wydajność przy znacznie niższej cenie niż procesory Intela i można go łatwo przetaktować, aby uzyskać nawet lepszą wydajność niż niektóre chipsety Intela. Ryzen to coś więcej niż tylko procesor. Produkt został stworzony z myślą o spełnianiu potrzeb konsumentów w zakresie działania procesora i wymagań, jakie konsumenci mają wobec swoich systemów. Procesory AMD Ryzen spełniają te potrzeby, ponieważ są bardzo mocno wydajne i są w stanie sprostać każdemu wyzwaniu. Są to urządzenia, które spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających użytkowników, dlatego warto jest brać je pod uwagę.